با ما همراه باشید

اجتماعی و انتظامی

آغاز پنجمین اشکواره فرهنگی هنری حسینی در آمل/ ارسال آثار هنرمندان از 6 کشور دنیا

منتشر شده

در

آمل نیوز- قربانعلی مسافر / مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به آغاز پنجمین اشکواره فرهنگی هنری حسینی به میزبانی شهرستان آمل، گفت: هنرمندان 6 کشور دنیا آثار خود را در 7 بخش به دبیرخانه اشکواره حسینی ارسال کردند.

 

حسین جوادی شب گذشته در آئین افتتاحیه پنجمین اشکواره فرهنگی هنری حسینی در مجتمع فرهنگی و قرآنی بصیرت آستان مقدس امامزاده ابراهیم(ع)، اظهار کرد: هنر ابعاد گسترده‌ای دارد و در زیبایی هنر می‌توان گفت که زبان هنر در جامعه بیانگر بسیاری از زیبایی‌های دینی، اجتماعی، مذهبی و آئینی است.

وی با اشاره به اینکه با زبان هنر می‌توان به بسیاری از مسائل، مشکلات و معضلات جامعه پرداخت و برای آنها راه حل تعریف کرد، افزود: هنر همیشه اثرگذار و راهگشا است و باید از هنر در جامعه به عنوان زبان گویا در بخش‌های مختلف اجتماع بهره گرفت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به آغاز فعالیت پنجمین اشکواره فرهنگی هنری حسینی به میزبانی شهرستان آمل، بیان کرد: این رویداد مهم هنری و مذهبی اتفاق جدیدی است که از سال‌های گذشته شروع شده و پنجمین دوره خود را تجربه می‌کند.

جوادی ادامه داد: در طول سال شاهد برگزاری جشنواره‌ها، همایش‌ها و اشکواره مختلف در موضوعات گوناگون همانند عکس، شعر، تئاتر و دیگر بخش‌ها به صورت مجزا هستیم ولی برگزاری یک اشکواره با 7 رشته هنری و موضوع واحد کار جدید و سنگین است که هر ساله با قدرت بیشتری در اشکواره حسینی به کار خود ادامه می‌دهد.

وی تصریح کرد: با توجه به همه‌گیری ویروس کرونا از دو سال گذشته تاکنون در روند برگزاری اشکواره حسینی فاصله ایجاد شد، ولی ارسال آثار از 29 استان و 6 کشور دنیا کار بزرگی است که نشان از رویکرد مهم در بخش‎های مختلف است.

جوادی با اشاره به برگزاری پنجمین دوره اشکواره فرهنگی هنری حسینی از ۲۸ شهریور تا ۷ مهر امسال، بیان کرد: این رویداد مهم در هفت بخش رسانه، تئاتر خیابانی، سرود و نقالی، عکس، شعر و داستان کوتاه با گستره ملی و فراملی برگزار می‌شود و اختتامیه آن با حضور یکی از معاونان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه استاندار مازندران و نماینده ولی فقیه در استان برگزار می‎شود تا شاهد برگزاری اختتامیه‌ای متفاوت باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با تأکید بر اینکه علاقمندان و هنرمندان چهار بخش از 7 بخش این اشکواره تا روز 31 شهریور امسال مهلت دارند آثار فاخر و ارزشمند خود را به دبیرخانه اشکواره حسینی ارسال کنند، افزود: امسال با رشد بیش از 20 درصد ارسال آثار نسبت به دوره گذشته روبر شدیم هرچند آغاز دیرهنگام این رویداد مهم فرهنگی و مذهبی تؤام شدن زمان اشکواره با ایام اربعین و حضور کاروان پیاده اربعین از نجف تا کربلا و شرکت بسیاری از دستاندرکاران برای زیارت عتبات عالیات عراق بوده است.

جوادی گفت: امسال با توجه به ارسال آثار علاقمندان شاهد بالا بودن سطح کمی و کیفی رقابت‌ها هستیم که داوران برجسته کشوری نفرات برگزیده را معرفی می‌کنند.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.