با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

آمریکا معافیت‌ تحریم‌های هسته‌ای ایران را برای ۹۰ روز دیگر تمدید می‌کند

مشاور امنیت ملی کاخ سفید از تمدید ۹۰ روزه معافیت‌های مربوط به تحریم‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران خبر داده است.

منتشر شده

در

جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا در اظهاراتی گفت: واشنگتن تصمیم گرفته است تا معافیت‌های مربوط به تحریم‌های برنامه هسته‌ای ایران را به مدت 3 ماه دیگر تمدید کند.

بولتون در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز ، افزود: کاخ سفید تصمیم گرفته است تا مجوزهای مربوط به همکاری فعالیت‌های هسته‌ای ایران را 90 روز دیگر تمدید کند.

وی اظهار داشت: تصور می‌کنم مساله این است که ما فعالیت‌های هسته‌ای آنها را به دقت زیر نظر داریم و این هم یک تمدید کوتاه مدت 90 روزه است.

یکی از مفاد توافقنامه هسته‌ای 2015 میلادی بین ایران و 1+5 شامل همکاری‌های صلح آمیز هسته‌ای تهران است. بر اساس این بند از برجام، دولت وقت آمریکا معافیت‌هایی را برای تحریم‌های یکجانبه صادرات کالاهای قابل استفاده در برنامه هسته‌ای ایران صادر کرده است.

دولت ترامپ 3 ماه قبل برخی از این معافیت‌ها شامل معافیت از تحریم خرید آب سنگین و اورانیوم غنی شده با درجه خلوص پایین را لغو کرده است.

برخی رسانه‌های خبری از رایزنی کشورهای اروپایی با واشنگتن برای تمدید معافیت‌های باقی مانده خبر داده‌اند چرا که به شدت نگران فروپاشی توافق هسته‌ای هستند.

پیش از این نیز روزنامه واشنگتن پست در گزارشی اعلام کرد که بولتون به شدت مخالف تمدید این معافیت‌ها است ولی دونالد ترامپ نگران آن است که عدم تمدید این معافیت‌ها در نهایت منجر به خروج کامل ایران از برجام شود.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.