با ما همراه باشید

سیاست

امروزه تقابل ایران با دشمنان استکباری جنگ بین تفکر و اراده ها است

منتشر شده

در

آمل نیوز- قربانعلی مسافر / مسئول نمایندگی ولی فقیه در قرارگاه فرهنگی دوکوهه با اشاره به اینکه امروزه تقابل بین دو تمدن حق با محوریت اسلام و باطل با محوریت کفر جریان دارد، متذکر شد: امروزه تقابل بین دو قدرت نیست، در مقابل تقابل بین دو تفکر و تقابل بین اراده ها است که مسلط می شود.

حجت الاسلام غلامحسن تسخیری امشب در نشست روشنگری جهاد تبیین بسیج جامعه پزشکی و سلامت سپاه این شهرستان در سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان، اظهار کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی هجمه ها و نقشه های دشمنان علیه ایران بیشتر از گذشته شده و هر روز انواع هجمه و توطئه دشمنان را شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه دشمنان غربی و استکباری با هزینه هنگفت در پی سیاه نمایی در کشورمان هستند و دروغ های بزرگ را مطرح می کنند، افزود: آنها معتقدند مردم ایران سواد رسانه ای ندارند و هر چه دروغ بزرگتر باشد مردم باورشان بیشتر می شود.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در قرارگاه فرهنگی دوکوهه سپاه پاسداران تصریح کرد: دشمنان در شبکه های مختلف مجازی، حقیقی، نظامی و فرهنگی جنگ ترکیبی را با حمایت دنیای غرب، رژیم صهیونیستی و برخی دولت های عربی به راه انداختند بنابراین ما باید خیلی متوجه باشیم.

تسخیری با گرامیداشت دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی، بیان کرد: امام راحل فرد بسیار زیرک و دقیق بود که با اتکا به خداوند و حمایت مردم توانست رژیم منحوس 2 هزار و 500 ساله پهلوی و شاهنشاهی را به نابودی ببرد.

این استاد حوزه علمیه و دانشگاه با اشاره به اینکه رفتار امام امت در برخورد با مشائل و مشکلات بسیار عجیب و قابل درس آموزی است، ادامه داد: انقلاب مان کاملا مردمی است و علاوه بر شکست رژیم طاغوت، شکست بزرگ اطلاعاتی بر پیکره استکبار در این پیروزی وارد شد در حالی که در کشورمان هم نیروهای آمریکایی اخبار اطلاعاتی می دادند، هم مراکز جاسوسی آمریکایی، انگلیسی، سفارتخانه ها و دستگاه های امنیتی طاغوتی آن روز اطلاعاتی عمل می کردند ولی با شکست اطلاعاتی بزرگ اوضاع از دست شان خارج شد.

وی یادآور شد: بعد از استقرار انقلاب امام ساکت ننشست و بلافاصله پس از ورود به ایران اسلامی، تغییر دولت شاهنشاهی، استقرار دولت موقت و آماده سازی مردم برای تعیین سرنوشت خودشان در مورد اینکه چه نوع دولت داشته باشند، جمهوری آنها از چه جنس باشد را در دستور کار قرار داد تا مردم جمهوریت اسلامی را بخواهند.

تسخیری با اشاره به اینکه امام راحل همان روزهای پیروزی انقلاب فرمودند که این انقلاب را می خواهیم به دنیا صادر کنیم و انقلاب اسلامی ایران زمینه ساز یک حکومت جهانی است، بیان کرد: امام راحل با این هدف گذاری ها دست به تأسیس حکومت اسلامی زد، البته امام امت کاری کرد که یک مبدأ برای یک حرکت عظیم شکل بگیرد که آن جمهوری اسلامی است.

وی با اعلام اینکه این تفکر و این اندیشه باید در دنیا برای یک حکومت جهانی منتشر شود البته این دیدگاه و شعار بسیار ارزشمند و قابل تأمل است، خاطرنشان کرد: امام راحل مؤسس، معمار و معیار انقلاب است و اهداف مختلف انقلاب را بیان می کند، امام امت بدون شلیک یک تیر نظام طاغوت را نابود کرد و با سلاح اندیشه، بیداری مردم و آوردن مردم پای جریان انقلاب طاغوت را شکست داد و مردم از مسلسل های رژیم طاغوت نترسیدند ولی رژیم صهیونیست تا وارد فلسطین شد مردم آن کشور را ظالمانه زیر تیرها، فشنگ و مسلسل های خود از بین برد تا از نیل تا فرات را زیر سلطه بگیرند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در قرارگاه فرهنگی دوکوهه با تأکید بر اینکه دو تفکر تمدن اسلامی و تمدن غربی در دنیا وجود دارد که یک جریان برای به پا خاستن عدالت در جامعه بوده و جریان دیگر برای رسیدن به اهداف شوم دست به کشتار می زد، گفت: ما نمی خواهیم سلاح مان را صادر کنیم و گفتیم می خواهیم انقلاب مان را بدون اینکه به کسی ظلم شود به دنیا صادر کنیم.

وی با اعلام اینکه رژیم صهیونیست با پشتیبانی آمریکای جنایتکار دست به نسل کشی وحشتناک زده تا خاورمیانه بزرگ را تأسیس کند، افزود: دشمنان دستاوردها و توانمندی جمهوری اسلامی را کوچک سازی می کنند تا جرأت هرگونه اقدام را از ما بگیرند و آنها به فکر تجزیه کشورهای آزادیخواه و اسلامی هستند تا خاورمیانه دلخواه خود را ترسیم کنند.

تسخیری با اشاره به اینکه امروزه تقابل بین دو تمدن حق با محوریت اسلام و باطل با محوریت کفر جریان دارد، متذکر شد: امروزه تقابل بین دو قدرت نیست، در مقابل تقابل بین دو تفکر و تقابل بین اراده ها است که مسلط می شود.

وی ادامه داد: بیشتر متفکران بزرگ غرب همانند کیسنجر متفکر آمریکایی معتقدند که هیچ سلاحی نمی تواند جمهوری اسلامی را از اهدافش متوقف کند و هرچند امروز دنیا، آن دنیا نیست که بتوانیم با سلاح در آن حرف بزنیم و جنگ امروز جنگ بین قدرت ها نیست بلکه اگر می خواهیم بر کشوری مسلط شویم فقط دو راه وجود دارد که بر فرهنگ و اقتصادشان مسلط شویم.

این استاد حوزه و دانشگاه گفت: آمریکا بیش از 5 هزار و 800 کلاهک هسته ای، روسیه بیش از 5 هزار و 500 کلاهک هسته ای، انگلیس بیش از 2 هزار کلاهک هسته ای و پاکستان و رژیم صهیونیستی هم کلاهک های هسته ای دارند که اگر آنها منفجر شود 17 بار دنیا تخریب می شود.

تسخیری با اعلام اینکه امروزه جنگ اراده ها و اعتقادات حاکم است، ادامه داد: حماس اعلام کرد حدود 40 هزار نیرو در تقابل با اسرائیل آماده کرده ولی رژیم صهیونیستی اعلام کردند که 360 هزار نیروی آماده باش برای نوار غزه مهیا کرده است ولی جرأت حمله و ورود به منطقه را ندارد.

وی با بیان اینکه بیشتر ادعاهای رژیم صهیونیست دروغ است، بیان کرد: حماس هم حدود 40 درصد نیروهای خود را پای کار آورده که نصرت الهی با آنها است.

تسخیری با اعلام اینکه یمن هم با اراده وارد میدان شده و بعد سال های سال مقابل آمریکا با صلابت ایستادگی دارد، یادآور شد: خداوند در قرآن می فرماید هر جا تقابل بین حق و باطل شد بدانید که حق پیروز است هرچند تعدادشان اندک و کم باشد.

وی با اعلام اینکه ملت ضعیف پا برهنه یمن و حزب الله لبنان زیر موشک ها پیروز شدند، ادامه داد: 88 درصد مردم دنیا علیه رژیم صهیونیستی هستند که این مهم قدرت انقلاب اسلامی و صادر شدن اهداف آن را نشان می دهد، البته معیارهای امام برگرفته از تعالیم الهی بوده و این نگاه ملت ایران نگاه ملت های دنیا را بیدار کرد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در قرارگاه فرهنگی دوکوهه با بیان اینکه امروزه آمریکا و اسرائیل در منطقه به شدت تحت فشار بی امان حماس قرار دارند، بیان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند که نفس جمهوری اسلامی یعنی آرمان ها و اهداف ها است هرچند ما در قبال شعارهای خود ایستادگی داریم و محکم مقاومت می کنیم.

وی با بیان اینکه آمریکایی ها که تا دیروز مقابل ایران می گفتند که همه گزینه ها روی میز است امروز می گویند که در انفجارهای خود کاری به ایران و پایگاه های ایرانی نداریم، گفت: زیرا می دانند که ایران با هیچ کشوری تعارف ندارد و ما با آنها کاری کردیم که 80 سال هیچ کشوری جرأت نداشت با آنها انجام دهد.

تسخیری با اعلام اینکه اقتدار، قدرت و اراده ایران اسلامی ستودنی است، متذکر شد: در کشورمان مشکلات، سختی و تنگناهای فراوان وجود دارد و بی مهری برخی مسؤولان را شاهد هستیم که باید از آنها عبور کنیم.

وی با اشاره به اینکه امروزه دنیا در تلاش است تا افکار، اذهان را با جنگ شناختی درگیر کند، ادامه داد: اگر ما زمان و موقعیت را خوب نشناسیم درگیر جنگ شناختی می شویم.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه حضور مستمرمان در عرصه های مختلف همانند انتخابات بسیار مهم است، عقب نشینی مان در عرصه های مختلف باعث فشار مضاعف دشمنان می شود پس لازم است برای تعیین سرنوشت کشورمان به دست ملت در میدان بزرگ انتخابات مجلس خبرگان رهبری و نمایندگی شورای اسلامی حضور حماسی داشته باشیم.

 

لزوم جهاد تبیین برای حضور حداکثری و انتخاب اصلح در انتخابات

مسؤول بسیج جامعه پزشکی و سلامت آمل در این مراسم با بیان اینکه بسیجیان جامعه پزشکی و سلامت در تمام عرصه ها برای حفظ آرمان های انقلاب پیشقدم هستند، اظهار کرد: امروزه جهاد تبیین باید در اولویت مسؤولان باشد و نقش جهاد تبیین در انتخابات، مشارکت و حضور مردم بسیار ارزشمند است.

عباس اقوامی افزود: باید اهمیت انتخابات، مشارکت و حضور مردم پای صندوق های رأی تبیین شود تا شاهد انتخابات با شکوه و شکل گیری مجلس انقلابی و پرتوان برای رفع مسائل و مشکلات کشور باشیم.

وی تصریح کرد: دشمنان انقلاب سعی دارند برای مردم القای ناامیدی و بی اعتمادی داشته باشند پس باید دست به امید آفرینی و اعتمادآفرینی در جامعه بزنیم.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.