با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

بستری بودن 300 بیمار کرونایی در مازندران

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: هم اکنون ۳۳۴ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی حاد مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند.

منتشر شده

در

در حالی وارد پنجمین ماه از شیوع ویروس کرونا وارد شدیم که آژیر قرمز کرونایی در استان مازندران به صدا درآمد.

البته در فروردین ماه امسال شاهد وضعیت قرمز کرونایی در استان مازندران بودیم که با توجه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اجرای محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها وضعیت مطلوب شد.

طی روزهای گذشته هم شاهد افزایش تعداد بیماران شناسایی و بستری در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان بودیم که این تعداد افزایش آمار قابل ملاحظه و معنادار بوده است.

براساس آخرین اطلاعات اعلام شده از سوی قرارگاه ستاد ملی کرونا در مازندران وضعیت دو شهر استان قرمز و چهار شهر استان نارنجی شده است.

سیدعباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این‌باره اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۹۷ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: طی همین مدت تعداد ۵۳ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنون ۳۳۴ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی حاد مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند.

موسوی یادآور شد: دو شهر آمل و بهشهر در وضعیت قرمز و سه شهر فریدونکنار، نوشهر و قائم‌شهر در آستانه وضعیت قرمز قرار گرفتند.

وی با تاکید بر اینکه مردم باید این نکات را جدی بگیرند،خاطرنشان کرد: استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و اجتماعی، کاهش رفت و آمدهای غیرضروری و عدم حضور در تجمعات و اماکن شلوغ مهمترین مواردی است که باعث کاهش شیوع کرونا خواهد شد.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.