با ما همراه باشید

فرهنگی و مذهبی

بسیج برای دوستان امیدآفرین و برای دشمنان هراسناک است

منتشر شده

در

آمل نیوز- قربانعلی مسافر / امام جمعه آمل با اعلام اینکه بسیاری از پیشرفت‌ها و دستاوردهای بزرگ علمی و نظامی کشور را مدیون بسیج هستیم، گفت: همواره بسیج برای دوستان امیدآفرین و برای دشمنان هراسناک است.

حجت الاسلام ابراهیم یعقوبیان در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان در جمع نمازگزاران مصلای قدس ضمن دعوت همگان به تقوای الهی، اظهار کرد: اگر خداوند در زندگی فردی، اجتماعی و سیاسی افراد حاکم شود زندگی رنگ و بوی خدایی می‌گیرد و سعادت دنیا و آخرت شامل حال می شود.

وی افزود: یکی از نشانه های تقوا این است که در مسیر ولایت قدم برداریم و عمل به منویات رهبر و ولی زمان در کارها، رفتار و اعمال به معنای پیاده سازی تقوا خواهد بود.

یعقوبیان تصریح کرد: ائمه و معصومان با روش بهره‌مندی از حکمت، موعضه حسنه و حجت بالغه مردم را به دین اسلام و بندگی به درگاه خداوند دعوت می کردند، تصریح کرد: روش علمای ربانی شیعه در طول تاریخ برای دعوت مردم به سوی خداوند سبک زیبایی بود و مردم با زبان و عمل خوش به سوی خداوند دعوت می شدند.

امام جمعه آمل با اعلام اینکه امروزه بهتر و کامل‌تر از معارف اسلام پیدا نمی‌شود، خاطرنشان کرد: کاملترین و جامع ترین کتاب انسان ساز قرآن کریم است و با توصل و تمسک به قرآن و اهل بیت سعادت دنیا و آخرت رقم می خورد.

وی با اشاره به کشتار بی‌رحمانه کودکان، زنان و مردان نوار غزه و فلسطین توسط جباران و ظالمان استکباری و صهیونیستی، متذکر شد: در کتاب انجیل آمده است که بی‌ایمانی قوم اسرائیل و صهیونیسم باعث زورگویی‌ها است زیرا آنها دین ندارند، دشمنان خدا هستند و هم اکنون یاغی هستند.

یعقوبیان با اعلام اینکه کتاب انجیل بیش از دو هزار سال قبل اسرائیل و صهیونیست را بی‌ایمان، بی‌دین و یاغی دانسته است، گفت: آنها امروزه هم در نوار غزه و فلسطین یاغی‌گری دارند هرچند شیعیان نشان دادند که یاغی‌یان و گردن‌کشان را سر جای‌شان می‌نشانند.

امام جمعه آمل بیان کرد: علمای ربانی در طول تاریخ به چیزی دعوت نمی‌کنند جز اینکه حقانیت آن ثابت شده باشد پس باید از خدا بخواهیم ما را به تقوا برساند و حجاب بین ما ولی امر برداشته شود.

وی با اشاره به برگزاری پرشور دختران حاج قاسم در این شهرستان و حماسه‌سازی فرزندان و دختران دیار علویان، گفت: هفته بسیج بهترین فرصت برای نمایش دستاوردها و توانمندی‌های بسیجیانی است که در برهه‌های مختلف کشور گره‌گشا بودند و نه تنها در داخل کشور بلکه در دفاع از حریم اهل بیت از یکدیگر سبقت می‌گرفتند.

یعقوبیان خاطرنشان کرد: بسیج شجره طیبه‌ای است که امروزه به درخت توانمند و پر شاخه و برگ تبدیل شده است و از بزرگترین فرمان‌های امام راحل در پنجم آذر ۱۳۵۸ بوده است.

وی با اعلام اینکه بسیاری از پیشرفت‌ها و دستاوردهای بزرگ علمی و نظامی کشور را مدیون بسیج هستیم، متذکر شد: همواره بسیج برای دوستان امیدآفرین و برای دشمنان هراسناک است.

امام جمعه آمل گفت: بسیج بازوی توانمند جمهوری اسلامی در مسیر تعالی، پیشرفت و اقتدار است و امروزه جوانان این مرز و بوم با استفاده از تفکر بسیجی دست به بسیاری افتخارات علمی، پژوهشی، هسته‌ای و نظامی زدند که با اخلاص، پاکی و فداکاری آمیخته است.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.