با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

بهزیستی از اقدام فرمانداری بابلسر در تخریب اردوگاه معلولان انتقاد کرد

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور از تخریب اردوگاه ویژه معلولان توسط نیروهای فرمانداری بابلسر خبر داد.

منتشر شده

در

محمد نفریه در ارتباط با اردوگاه شهید عظیمی اظهار کرد: این اردوگاه با مساحت 15 هکتار ویژه مددجویان و معلولان  در بابلسر طراحی شده است  و یکی از اردوگاه‌هایی است که با تشکیل سازمان بهزیستی در ابتدای انقلاب اسلامی برای استفاده معلولان و مددجویان و خانواده‌هایشان واگذار شده است.

وی تصریح کرد: از گذشته نیز کاربری این مجموعه با فراهم ساختن سالن‌های اردوگاهی و ورزشی برای مددجویان و معلولان فراهم شده است و در واقع یک دریاچه آرام و امن نیز برای معلولان و خانواده‌هایشان ایجاد شده است.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به استفاده معلولان جسمی – حرکتی و حتی معلولان روانی از فضای اردوگاه، گفت: این اردوگاه با فضایی ورزشی و تفریحی برای مددجویان فراهم شده است و مددجویان و معلولان با حضور در این اردوگاه از فضای فراهم شده آن استفاده می‌کنند و سالانه بسیاری از این افراد با ثبت‌نام در ادارات بهزیستی هر استان به این محل مراجعه می‌کنند.

نفریه با انتقاد از اقدام اخیر فرمانداری بابلسر و بریدن فنس‌های این اردوگاه و همچنین لطمه زدن به برخی از تاسیسات اردوگاه افزود: در سالی که قرار است  قانون حمایت از حقوق معلولان با همکاری سایر بخش‌ها انجام شود، شاهد یک اقدام غیرقابل قبول از سوی فرمانداری بابلسر به بهانه آزادسازی ساحل در این اردوگاه هستیم و بر همین اساس نیروهای فرمانداری بدون اخذ حکم قضایی با ورود به محل اردوگاه اقدام به تخریب تاسیسات و فضای اردوگاه کرده‌اند.

وی تصریح کرد: طی سال‌های اخیر جشنواره‌هایی تحت عنوان جشنواره‌های فرهنگی ورزشی معلولان دختر و پسر و همچنین جشنواره فرهنگی ورزشی فرزندان بهزیستی برگزار شده است و این درحالی است که قرار است تا دو هفته آینده نیز جشنواره فرهنگی ورزشی فرزندان بهزیستی در همین فضا برگزار شود اما با تخریب این فضا مشخص نیست که این جشنواره باید کجا برگزار شود.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به این که اقدام فرمانداری بابلسر بدون اخذ حکم قضایی انجام شده است، گفت: امیدواریم مسئولان مربوطه به ویژه وزیر کشور در این بخش اقدام به موقعی را انجام بدهند چرا که فضای تخریب شده برای معلولان و افراد نیازمند بوده و در واقع تخریب این فضا در دولت تدبیر و امید جای سوال و پرسش دارد.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.