با ما همراه باشید

فرهنگی و مذهبی

داوری از 1300 عکس در ششمین اشکواره حسینی

منتشر شده

در

آمل نیوز- قربانعلی مسافر / دبیر بخش عکس ششمین اشکواره ملی فرهنگی و هنری حسینی با اشاره به ارسال یک هزار و ۳۶۵ عکس از ۲۷۳ عکاس به دبیرخانه این رویداد مهم، گفت: آثار هنرمندان ۴ کشور ایران، عراق، افغانستان و ترکیه داوری شد.

سمانه شیرازی در حاشیه برگزاری نمایشگاه عکس ششمین همایش ملی فرهنگی و هنری اشکواره حسینی به میزبانی تالار نمایشگاهی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آمل، در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس اظهار کرد: امسال ششمین دوره اشکواره فرهنگی و هنری حسینی با رویکرد ملی آغاز شده و فراخوان آن در استان های مختلف کشور منتشر شد.

وی با اشاره به اینکه پس از پایان مهلت ارسال آثار شاهد استقبال گسترده و بسیار خوب از هنرمندان و عکاسان سراسر کشور بودیم، افزود: در این بخش تعداد ۲۷۳ عکاس از همه استان های کشور اثر فاخر و ارزشمند خود را به دبیرخانه اشکواره ارسال کردند که در مجموع شامل یک هزار و ۳۶۵ اثر بوده است.

دبیر بخش عکس ششمین اشکواره ملی فرهنگی و هنری حسینی تصریح کرد: داوری آثار با دقت خاص و حضور داوران برجسته ملی انجام شد تا در پایان ۳۲ اثر توسط هیأت داوران برای راهیابی به مرحله نمایشگاهی انتخاب شدند.

شیرازی یاداور شد: با توجه به اینکه فراخوان دریافت آثار در سطح بین المللی منتشر نشده بود ولی علاوه بر ایران اسلامی، شرکت کنندگان زیادی از سه کشور عراق، افغانستان و ترکیه داشتیم که نزدیک به ۵۰ اثر از خارج کشور را شامل شده است.

وی با اعلام عدم ارسال فراخوان عکس در حوزه بین الملل و خارج از کشور، خاطرنشان کرد: اگر فراخوان ارسال آثار به صورت بین المللی انجام می شد بدون شک آثار بسیار قوی از دیگر کشورها به دبیرخانه اشکواره حسینی ارسال می شد.

شیرازی با تأکید بر اینکه آثار عکس خارج از کشور نتوانستند نظر داوران را به خود جلب کنند، بیان کرد: آثار ارسالی با موضوع سوگواره محرم، نهضت حسینی، فرهنگ عاشورایی، نشان‌ها و المان‌های شهری با محور محرم و نمایش اثرگذاری محرم در جریان زندگی مردم ارسال شد.

دبیر بخش عکس ششمین اشکواره ملی فرهنگی و هنری حسینی با اعلام برگزاری نمایش آثار برگزیده این رویداد مهم به مدت دو روز، گفت: پس از نمایش عکس در محیط نمایشگاهی، آثار منتخب در میادین و معابر پرتردد برای استفاده عمومی و مردمی در معرض دید علاقمندان قرار می‌گیرند.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.