با ما همراه باشید

اجتماعی و انتظامی

سه خودرو بر اثر سیلاب در شهرستان نور مفقود شدند

منتشر شده

در

آمل نیوز- قربانعلی مسافر / بارش شدید باران و جاری شدن سیلاب در شهرستان نور باعث طغیان رودخانه‌ها و مفقود شدن سه خودرو در منطقه الیمالات شد.

بارش شدید باران به همراه سیل، سیلاب و طغیان رودخانه‌ها در بخش‌های مختلف این شهرستان شب گذشته باعث بروز خسارت شدید شد.

هرچند طی چند روز گذشته بخش های مختلف این شهرستان گرفتار سیل و طغیان شده بود بار دیگر از عصر جمعه بارش شدید نزولات آسمانی، سیل و سیلاب گسترده به راه انداخت.

در بخش چمستان دوباره طغیان رودخانه که در هفته گذشته باعث تخریب کامل پل ارتباطی روستای میرنا، قطعی آب، برق و گاز شده بود، بار دیگر مسیر ارتباطی و پل موقت را تخریب کرد همچنین در این روستا که بسیاری از افراد غیربومی ویلانشین تعطیلات پایان هفته از تهران به مناطق جنگلی آمدند نیز گرفتار و ماندگار شدند.

رودخانه کشپل در لاویج رود هم پس از بارش شدید باران طغیان کرده و تردد در مسیرهای ارتباطی را با مختل روبرو کرد.

در جاده کوهستانی و صعب‌العبور لاویج هم سیلاب و جای شدن گل و لای باعث تخریب جاده و مسیر ارتباطی لاویج به شهر چمستان شد و محور گلندرد هم پس از بارش شدید باران آسیب جدی دید.

 دوباره روستای درکاپی بخش چمستان نیز با براثر سیل مسدود شد تا بار دیگر مردم این منطقه با مشکلات فراوان روبرو شوند.

عدم لایه روبی رودخانه دوباره مسیر ارتباطی روستای شیرکلا را مسدود کرد و حدود ۱۰۰ دستگاه خودرو سردرگم شدند.

سد الیمالات در منطقه بالادست چمستان نیز با مشکلات زیادی روبرو شد و سه خودروی مسیر رودخانه حاجی باهرود مفقود شدند.

برگزاری جلسه شبانه و اضطراری ستاد مدیریت بحران 

با توجه به شرایط ویژه و فوق العاده پس از ریزش شدید باران و جاری شدن سیل و سیلاب در مناطق بالادست، کوهستانی و مناطق شهری شهرستان نور، امشب نشست اضطراری ستاد مدیریت بحران شهرستان نور با حضور احمد توکلی سرپرست معاونت امور عمرانی استانداری مازندران برگزار شد.

در بخش کوهستانی و صعب‌العبور بلده هم وقوع سیلاب در حدفاصل حرام او و آب پری باعث مشکلات فراوان در تردد و رفت و آمد شد همچنین از رانندگان این مسیر درخواست شد تا از هر گونه تردد در این محور تا اطلاع ثانوی خودداری کنند.

شهرستان نور دارای پنج رودخانه بزرگ و پرآب است که خطر طغیان پس از بارش شدید باران در آنها پیش‌بینی می‌شود.

رودخانه روستاهای پولادکلا و علی‌آباد در بخش چمستان هم پس از بارش باران طغیان کرده و سطح آب آنها به بالاترین سطح ممکن رسید و در پی آن گل و لای به باغات و برخی مناطق آسیب وارد کرد.

پل ایزخورده هم امشب با طغیان رودخانه همراه بود و سیل در بخش‌هایی از مناطق روستایی رخنه کرد.

مناطق ساحلی نور همانند ایزدشهر و رستمرود هم پس از باران سیل آسا دچار آب گرفتگی شدید شدند.

عدم توجه به حریم و بستر رودخانه‌ها، لایروبی نکردن به موقع در فصول سرد سال، بستن دهانه آب راه ها و تصرف غیرمجاز در مجاورت رودخانه‌ها می‌تواند خسارت جبران‌ناپذیر را به همراه داشته باشد.

ناپدید شدن ۳ خودرو گرفتار در سیل مسیر رودخانه‌ای نور

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران گفت: پس از بارش شدید باران امشب سه خودرو در بالا دست رودخانه حاجی باهرود شهرستان نور مفقود شدند.

حسینعلی محمدی پس از بارش باران شدید، جاری شدن سیل و سیلاب در مناطق جنگلی شهرستان نور، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس، اظهار کرد: با توجه به هشدارهای سطح نارنجی که روز چهارشنبه هفته جاری صادر شد هشدارهایی برای جاری شدن سیل و سیلاب داده شد.

وی افزود: با پیش‌بینی نواحی درگیر بارندگی و بارش‌های رگباری در سطح استان برای امشب بارش شدید از منطقه کجور تا گلوگاه را نشان می‌داد تا هشدارهای ستاد و رسانه‌های جمعی شکل گیرد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران با اعلام اینکه تمهیدات لازم در سطح ستادهای شهرستانی برای وقوع سیل اتفاق افتاده است، تصریح کرد: با عدم توجه برخی مسافران به هشدارهای صادر شده جدی، در بالا دست رودخانه حاجی باهرود نور شاهد گرفتار شدن پنج خودرودر سیل و سلاب هستیم که با تلاش عوامل امداد و نجات دو خودرو از سیل نجات پیدا کردند و از سرنوشت سه خودروی دیگر اطلاعی در دست نیست.

محمدی خاطرنشان کرد: عوامل امدادی و تیم‌های جست‌وجو نجات به منطقه اعزام شدند و هم اکنون تلاش برای نجات یافتن خودروهای گرفتار ادامه دارد.

وی با اعلام اینکه بلافاصله پس از یافتن خودروهای مفقود شده گزارش کامل اطلاع رسانی می‌شود، گفت: به همه مردم، همشهریان و مسافران توصیه جدی دارم تا در مسیر رودخانه ها و حاشیه آنها اتراق نکند زیرا با توجه به فعال بودن سامانه بارشی تا روز آینده احتمال طغیان رودخانه‌ها، ایجاد سیل و سیلاب وجود دارد.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.