با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

نگرانی در کمرنگ شدن برخی ارزش ها مقابل ضدارزش ها

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه ، نسبت به کمرنگ شدن برخی ارزش ها در مقابل ضدارزش ها درجامعه اسلامی ایران هشدار داد و آن را نگران کننده دانست.

منتشر شده

در

آیت الله سید محمد غروی درآیین آغاز سال تحصیلی مدارس وحوزه های علمیه مازندران در شهرستان آمل گفت، فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی با ترویج بی‌بند و باری در بین جوانان، تأثیر بسیاری در تغییر فرهنگ جامعه دارند.

وی افزود: اینکه همه منتظر باشند تا اتفاقی غیرقابل پیش بینی درجامعه رخ دهد وپس ازآن همه به دنبال واکنش و اقدام متقابل باشند وپس ازآن اقدام کنند، چاره ساز نیست بلکه قبل از وقوع هراقدامی به دنبال پیشگیری بود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد، با توجه به اینکه بعد از هر پدیده‌ای که اتفاق می‌افتاد توفیقاتی حاصل می‌شد یا نمی‌شد، نکته قابل توجه غفلتی بود که صورت می‌گرفت و هنوز هم وجود دارد و آن اینکه هیچ‌گاه خودمان را واقع بینانه نقد نکردیم و سعی داشتیم شکست را به عوامل دیگر نسبت دهیم.

آیت الله غروی عنوان کرد: در حوادث اخیر نباید طوری برخورد کرد که همه مشکلات به دوش دولت انداخته شود و راحت انگشت اشاره به سمت دولت برود بلکه باید وحدت و انسجام ایجاد کنیم و مجموعه‌های نظام، دولت و مردم در کنار هم باشند.

وی با اشاره به فضای مجازی، تصریح کرد: این یک ضایعه بزرگی است که فضای مجازی علاوه بر ترویج بی‌بند و باری در بین جوانان نقش تخریبی مهمی به خصوص در شرایط کنونی دارد لذا مسئولان باید توجه داشته باشند که شبکه‌های اجتماعی تأثیرشان در تغییر فرهنگ جامعه بیش از آن چیزی است که ما لمس می‌کنیم.

انقلابی عمل کنیم

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه ، دربخش دیگری به بیانات رهبرمعظم انقلاب واهمیت معظم له در انقلابی گری درهمه سطوح جامعه اشاره کرد وگفت: حفظ نظام وانقلاب اسلامی تنها با روحیه انقلابی گری درهمه سطوح قابل انجام است ونباید به این مسئله مهم غفلت وکوتاهی شود.

آیت اله غروی با بیان اینکه در مورد بیانیه گام دوم انقلاب نباید تنها به تجمع و راهپیمایی و این گونه مراسم‌ها اکتفا کرد، افزود: باید کارهای تبیینی نیز در این خصوص انجام بشود واینکه باید شرح مناسبی در خصوص بیانیه گام دوم انقلاب نوشته شود و به صورت کتاب درسی به طلاب آموزش داده شود.

رشد چند برابری در حوزه های علمیه

وی همچنین دربخش دیگری با بیان اینکه توسط شورای عالی حوزه های علمیه اقدام های ارزشمندی درسطح حوزه های علمیه ونیز مدارس علیمه درکشور انجام شده است، گفت: رشد قابل توجه هم درجذب طلاب جوان ونیز رشته های تحصیلی درسطوح یک، دو، سه در سال های رخ داده است.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.