با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

هفته هفدهم لیگ برتر والیبال | برتری آملی‌ها در روز شکست هورسان + عکس

هفته هفدهم لیگ برتر والیبال مردان ایران با پیروزی تیم‌های شهداب یزد، سایپا تهران، شهرداری ارومیه، فولاد مبارکه سپاهان، لبنیات هراز آمل و پیکان تهران برابر حریفان با نتیجه سه بر صفر به پایان رسید.

منتشر شده

در

هفته هفدهم مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر مردان ایران جام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، (جمعه) با شش دیدار به صورت متمرکز در خانه والیبال و سالن فدراسیون پیگیری شد.

در پنجمین مسابقه این هفته که به میزبانی سالن فدراسیون والیبال برگزار شد، تیم‌های هورسان رامسر و پیکان تهران به مصاف یکدیگر رفتند و شاگردان مرتضی عهدی موفق به شکست سه بر صفر حریف خود شدند.

پیکانی‌ها در سه ست این مسابقه با امتیاز مشابه ۲۵ بر ۲۳ به پیروزی رسیدند تا ششمین برد خود در لیگ برتر مردان سال ۹۹ را جشن بگیرند.

این دیدار در مدت زمان ۱۰۶ دقیقه انجام شد و قضاوت و نظارت آن به ترتیب برعهده مرتضی اکرمی، علی‌اکبر پاکدلان، مسعود قاری و علی یاوری به عنوان داور اول، داور دوم، ناظر فنی و ناظر داوری بود.

ولی علی‌پور بازیکن شماره سه پیکان در ست سوم این مسابقه کارت زرد دریافت کرد.

در آخرین مسابقه هفته هفدهم نیز تیم‌های راه‌یاب ملل کردستان و لبنیات هراز آمل درخانه والیبال تهران به مصاف هم رفتند و شاگردان بهروز عطایی موفق به شکست نماینده کردستان بانتیجه سه بر صفر شدند.

هزار با کسب این پیروزی، با ۱۲ برد و ۳۴ امتیاز بالاتر از فولاد سیرجان که این هفته استراحت داشت، در رتبه سوم جدول ایستاد.

راه‌یاب در این مسابقه در سه ست متوالی و با امتیازهای ۲۵ بر ۲۱، ۲۵ بر ۱۸ و ۲۵ بر ۲۲ مغلوب نماینده آمل شد تا سیزدهمین شکست خود را تجربه کند.

مهرداد شوشتری و علیرضا قریب به عنوان داور اول و دوم، این رقابت را سوت زدند که 95 دقیقه طول کشید. نظارت فنی و داوری هم برعهده علیرضا گیلانی و امیر صداقت بود.

این دیدار دو کارت زرد داشت که رشید یوسفی بازیکن راه‌یاب در ست دوم و بهروز عطایی سرمربی لبنیات هراز در ست سوم دریافت کنندگان این کارت‌ها بودند.

تیم‌های فولاد سیرجان و شهرداری گنبد در هفته هفدهم لیگ برتر مردان استراحت داشتند و نتایج کامل شش مسابقه این هفته به قرار زیر است:

سایپا تهران ۳ – آذرباتری ارومیه صفر (۲۵ بر ۱۶، ۲۸ بر ۲۶ و ۲۵ بر ۱۴)

شهرداری قزوین صفر – شهداب یزد ۳ (۱۸ بر ۲۵، ۱۸ بر ۲۵ و ۱۷ بر ۲۵)

فولاد مبارکه سپاهان ۳ – شهرداری ورامین صفر (۲۵ بر ۱۹، ۲۵ بر ۱۹ و ۲۵ بر ۱۷)

شهرداری ارومیه ۳ – خاتم اردکان صفر (۲۵ بر ۱۹، ۲۵ بر ۲۲ و ۲۵ بر ۱۹)

راه‌یاب ملل‌کردستان صفر – لبنیات هراز آمل ۳ (۲۱ بر ۲۵، ۱۸ بر ۲۵ و ۲۲ بر ۲۵)

هورسان رامسر صفر – پیکان تهران ۳ (۲۳ بر ۲۵، ۲۳ بر ۲۵ و ۲۳ بر ۲۵)

در پایان این هفته تیم شهرداری ارومیه با ۱۳ برد و ۳۷ امتیاز در صدر جدول قرار دارد و تیم‌های فولاد مبارکه سپاهان و لبنیات هراز آمل با ۱۲ برد و به ترتیب ۳۵ و ۳۴ امتیاز در جایگاه‌های دوم و سوم قرار گرفتند.

برنامه ادامه لیگ برتر مردان اعلام شد

دور برگشت لیگ برتر مردان با ۱۸ دیدار هفته نخست متمرکز در روزهای چهارشنبه، جمعه و یکشنبه ۱۰، ۱۲ و ۱۴ دی‌ماه که شامل مسابقات هفته‌های شانزدهم، هفدهم و هجدهم مرحله مقدماتی است، پیگیری می‌شود.

کمیته برگزاری رویدادها و مسابقات فدراسیون والیبال، برنامه ادامه مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر مردان ایران جام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را اعلام کرد و این مسابقات از ۲۰ دیماه با رقابت‌های هفته دوم متمرکز آغاز می‌شود و دور برگشت مرحله مقدماتی روز پنج‌شنبه ۳۰ بهمن‌ماه با تک دیدار راه‌یاب ملل کردستان و آذرباتری ارومیه به پایان خواهد رسید.

بر این اساس، هفته دوم لیگ برتر متمرکز روزهای ۲۰، ۲۲ و ۲۴ دی‌ماه (هفته های نوزدهم، بیستم و بیست و یکم دور مقدماتی) و هفته سوم متمرکز در روزهای یکم، سوم و پنجم بهمن‌ماه (هفته‌های ۲۲، ۲۳ و ۲۴ دور مقدماتی) پیگیری خواهد شد.

همچنین هفته چهارم متمرکز، روزهای ۱۳، ۱۵ و ۱۷ بهمن‌ماه (هفته‌های ۲۵، ۲۶ و ۲۷ دور مقدماتی) و هفته پنجم متمرکز نیز در روزهای ۲۵، ۲۷، ۲۹ و ۳۰ بهمن‌ماه که شامل دیدارهای هفته‌های ۲۸، ۲۹ و ۳۰ دور مقدماتی است، پیگیری خواهد شد.

پس از پایان مرحله مقدماتی، هشت تیم برتر جدول رده‌بندی به مرحله پلی‌آف صعود خواهند کرد و تیم‌های نهم تا چهاردهم جدول از دور مسابقات حذف می‌‌شوند.

به گزارش فارس؛ هفته هیجدهم لیگ برتر روز یکشنبه ۱۴ دیماه با شش دیدار به صورت متمرکز در خانه والیبال و سالن فدراسیون برگزار خواهد شد.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.