با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

۱۶۰۴ بیمار بستری کرونایی در مازندران

با شناسایی ۲۷۸ بیمار جدید کرونایی طی ۲۴ ساعت گذشته، شمار بیمار بستری کرونایی در مازندران به یک‌هزار و ۶۰۴ نفر رسید.

منتشر شده

در

استان مازندران درحالی وارد پانزدهمین ماه از شیوع ویروس کرونا شده که دردسرهای کرونایی کماکان تداوم دارد.

تب و تاب کرونایی همچنان ادامه دارد به‌طوری‌که طی هفته‌های گذشته آمار مبتلایان جدید سه رقمی و آمار بستری‌شدگان چهار رقمی ماند.

دکتر سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت:  طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۲۴۵ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: طی همین مدت تعداد ۲۳۹ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنون  یک هزار و ۲۸۶ نفر مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۲۲۸ نفر نیز  با علائم حاد تنفسی در بخش‌های مراقبت ویژه بستری هستند.

موسوی  با اشاره به سرعت بالا و سطح وسیع موج چهارم شیوع کرونا نسبت به موج‌های قبلی بر اعمال سختگیری‌های بیشتر برای رعایت پروتکل‌ها تاکید کرد و خواستار رعایت دقیق محدودیت‌های وضع شده ، در خانه ماندن، عمل به شیوه نامه‌های بهداشتی به خصوص استفاده از ماسک، پرهیز از حضور در تجمعات و دورهمی، تعطیلی مجالس و مراسم برای گذر از این شرایط بحرانی شد.

دکتر سیدفرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر  ۳۱۸ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۳ بیمار جدید بستری و ۳۳ بیمار هم  ترخیص شدند.

وی گفت: ۴۸ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

  شبانه روز گذشته با بستری شدن تعداد ۲۷۸ بیمار کرونایی جدید، تعداد بستری شدگان در مراکز درمانی پزشکی مازندران و بابل به یک‌هزار و ۶۰۴ نفر رسید.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.