با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

افتتاح دانشکده ها و پردیس پزشکی آمل با اعتبار 140 میلیارد ریال

منتشر شده

در

آمل نیوز- قربانعلی مسافر / فاز نخست دانشکده ها و پردیس پزشکی شهرستان آمل عصر امروز با حضور معاون وزیر بهداشت و درمان و هزینه بیش از 140 میلیارد ریال اعتبار افتتاح شد.

فرهاد غلامی در آئین افتتاح فاز یک دانشکده ها و پردیس پزشکی آمل اکبری دانشکده ها و پردیس پزشکی این شهرستان اظهار کرد: در مازندران ۱۷ شهید سلامت در ایام شیوع کرونا ویروس تقدیم شدند که در این شهرستان دکتر بهرام طهماسبی رئیس بیمارستان امام خمینی(ره) با توجه به وخامت حال به شهادت نائل شد.

وی با اشاره به حمایت بی امان خیران سلامت در مازندران، افزود: این پروژه با اعتبار بیش از 140 میلیارد ریال در فاز اول به بهره برداری رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران تصریح کرد: آمل از شهرهای شاخص و بزرگ در علم و پژوهش است و انتظار داریم نماینده مردم آمل در مجلس با توجه به انجام تعهدات دانشگاه علوم پزشکی بیشتر از گذشته نگاه حمایتی داشته باشند.

وی گفت: باید با ایجاد دانشکده پزشکی، ساختار آموزشی در بیمارستان های این شهرستان ایجاد شده و ردیف های مختلف پرسنلی ایجاد شود.

رئیس دانشکده ها و پردیس پزشکی آمل در این مراسم با اشاره به افتتاح فاز نخست دانشکده ها و پردیس پزشکی این شهرستان، بیان کرد: ساختمان شماره ۲ دانشکده ها و پردیس پزشکی آمل در زمینی اهدایی خیر نیک اندیش مرحوم مرتضی فاطمی نیا به مساحت حدود ۱۳ هزار مترمربع در بلوار ولایت این شهر مستقر شده که برای ساخت و تجهیز آن 145 میلیارد ریال هزینه شد.

اسماعیل اکبری با بیان اینکه فاز دوم این مجموعه شامل محوطه سازی، سردرب و فاز سوم ساختمان جامع دانشکده های علوم پزشکی آمل به مساحت حدود ۱۰ هزار مترمربع است، افزود: از مجموع ۱۱ دانشکده زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی مازندران تعداد یک پردیس و دو دانشکده پرستاری و مامایی با قدمت 30 ساله در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد و دانشکده پیراپزشکی با قدمت 10 ساله در سه رشته دانشگاهی فوریت پزشکی پیش بیمارستانی، فناوری اطلاعات سلامت و علوم آزمایشگاهی در شهرستان آمل مستقر هستند.

وی با اشاره به راه اندازی رشته پزشکی در شهرستان آمل از بهمن 1399 و جذب سه دوره دانشجو به تعداد ۷۵ دانشجو برای توسعه آموزش پزشکی در این شهرستان که زیرساخت بهبود ریشه ای شاخص های حوزه سلامت است، تصریح کرد: با افتتاح ساختمان شماره دو، دانشکده ها و پردیس پزشکی آمل مجموع فضای دانشکده پزشکی آمل به بیش از ۲۰هزار متر مربع افزایش یافت همچنین در حال حاضر 650 دانشجو در رشته های پرستاری فوریت پزشکی، فناوری اطلاعات سلامت و علوم آزمایشگاهی تحصیل دارند.

اکبری با بیان اینکه راه اندازی رشته پزشکی در آمل یک ضرورت مهم محسوب می شد، خاطرنشان کرد: تعداد چهار بیمارستان دولتی با بیش از ۷۰۰ تخت درمانی و پذیرش بیماران از شهرهای مختلف مرکزی و غرب مازندران روزانه پذیرش دارند و راه اندازی رشته پزشکی آمل نیاز ضروری و مهم بود که مطالبه جدی شهروندان، مسئولان و حوزه سلامت است.

وی با بیان اینکه در زمینه ساختار و شاخص های آموزشی که از مؤلفه های استاندارد دهی، اعتباربخشی و لازمه استاندارهای آموزشی بیمارستان‌ها است، گام های خوبی برداشته شد، بیان کرد: سه مجموعه آموزشی و آموزشگگاهی دانشکده از دو مکان اصلی استفاده می کنند که ساختمان شماره یک واقع در خیابان فیاض بخش حدود 8 هزار متر عرصه داشته و از 5 هزار متر بنای اداری و آموزشی برخوردار است.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.