با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

کرونا در مازندران | اضافه شدن ۱۳۸ بیمار جدید کرونایی

طی شبانه‌روز گذشته تعداد ۱۳۸ بیمار جدید به جمع بیماران کرونایی در استان اضافه شد.

منتشر شده

در

در حالی استان مازندران وارد نهمین ماه از شیوع ویروس کرونا شد که تکرار روزهای قرمز کرونایی برای دومین‌بار به بیش از ۱۲۰ روز رسید.

دردسرهای کرونایی درحالی نگرانی‌ها را بیشتر کرد که این روزها از سویی تکرار روزهای قرمز و ازسویی دیگر روند افزایشی و اوج‌گیری ویروس مازندران را به سمت روزهای بحرانی پیش می‌برد‌.

با توجه به شرایط نگران‌کننده استان مازندران ممنوعیت تردد در جاده‌های مازندران اعمال شد اما اوج‌گیری ویروس افزایش تعداد بیماران نشان دهنده دردسر جدیدی از جنس کرونایی است.

دکتر سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این‌باره اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۲۱ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: طی همین مدت تعداد ۱۳۸  نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنون ۶۷۱ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۱۶۳ بیمار با علائم حاد تنفسی بستری هستند.

موسوی خاطرنشان کرد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، عدم حضور در تجمعات، دورهمی های خانوادگی و دوستانه و رعایت مسائل بهداشت دست نقش بسزایی در قطع زنجیره کرونا دارد.

دکتر سیدفرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در ادامه  با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۴۶ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷ بیمار جدید بستری و ۲۴ بیمار هم  ترخیص شدند.

وی گفت: ۴۳ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

به گزارش فارس، با بستری شدن تعداد ۱۳۸ بیمار کرونایی جدید طی ۲۴ ساعت گذشته  تعداد بستری شدگان در مراکز درمانی و بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل به ۸۱۷ نفر رسید.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.