با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

شمار قربانیان کرونا به 360 نفر افزایش یافت

تلویزیون دولتی چین گزارش داد که تعداد قربانیان ناشی از ابتلا به ویروس کرونا به 360 نفر در این کشور افزایش یافته است.

منتشر شده

در

تلویزیون دولتی چین با اعلام 56 قربانی جدید ناشی از ویروس کرونا گزارش داد که تا اوایل دوشنبه شمار کل جان باختگان به 360 نفر افزایش یافته است. 

همچنین 2103 نفر دیگر نیز به تعداد مبتلایان به این ویروس مهلک افزوده شده است که در مجموع شمار مبتلایان به کرونا در استان «هوبه» تا دوم فوریه را به 11177 مورد رسانده است. 

براساس گزارش رویترز، در شهر ووهان که مرکز استان هوبه و منشا شیوع این بیماری است 41 فوتی جدید گزارش شده است.در مجموع در این شهر از زمان آغاز بحران 265 نفر به دلیل ابتلا به کرونا کشته شده‌اند. 

استان هوبه در حال حاضر به طور کامل تحت قرنطینه است، جاده‌های ورودی و خروجی بسته و حمل و نقل عمومی تعطیل است. در دیگر نقاط چین نیز محدودیتهایی در زمینه مسافرت و فعالیتهای تجاری اعمال شده است.

تعطیلات سال نوی چینی که روز اول فوریه بود در استان هوبه تا 13 فوریه تمدید شده است تا به مهار این ویروس کمک کند.

شیوع این ویروس، تعطیلی کارخانه ها و مراودات تجاری از یک سو و قطع ارتباط کشورهای خارجی با چین باعث ضربه بزرگی به اقتصاد چین شده است.

پایگاه خبری راشا مارکت گزارش داد که میزان واردات نفت خام چین روزانه حدود 3 میلیون بشکه کاهش یافته است که 20 درصد مجموع مصرف روزانه این کشور را شامل می‌شود.

تعداد کشورهای خارجی (به غیر از چین) درگیر با معضل این نوع ویروس نیز به ۲۶ رسیده که شامل آمریکا، فرانسه، ژاپن، کره جنوبی، تایوان، سنگاپور، تایلند، استرالیا، نپال، ویتنام، هنگ‌کنگ، ماکائو، مالزی، کانادا، کامبوج، سریلانکا، آلمان، امارات عربی متحده، هند، فیلیپین، فنلاند، ایالات متحده، سوئد، ایتالیا، روسیه و اسپانیا است.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.