با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

ابراز نارضایتی استاندار مازندران از وضعیت صنعت در استان

استاندار مازندران در سفر وزیر صمت به مازندران گفت: از وضعیت موجود صنعت در استان راضی نیستیم و باید از همه ظرفیت‌ها برای پر کردن جاهای خالی ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

منتشر شده

در

احمد حسین‌زادگان در سفر وزیر صمت به مازندران در جلسه کارگروه رفع موانع تولید صنعتی به مازندران با بیان اینکه مازندران از ظرفیت‌های بالایی در حوزه صنعت و معدن دارد، اظهار کرد: در دوره وزارت شما اتفاقات خوبی در مازندران افتاد و تلاش‌های شبانه‌روزی در حوزه صنعت مازندران صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه با حمایت‌های دولت شاهد راه‌اندازی خط تولید جدید و احیای واحدهای نیمه‌تعطیل بودیم، افزود: ظرفیت‌های استان در حوزه صنعت بالاست و باید نسبت به این موضوع توجه شود برای احیای آن تلاش شود. 

استاندار مازندران با اشاره به اینکه به فرمانداران گفتیم در حوزه اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، خودشان در واحدهای صنعتی و مسائل مربوط به بانکی واحدهای صنعتی ورود کنند و مشکلات صنعت و تولید کنندگان را برطرف کند تا به عرصه تولید بازگردند، گفت: از وضعیت موجود صنعت در استان راضی نیستیم و باید از همه ظرفیت‌ها برای پر کردن جاهای خالی ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه مازندران در صنایع پایین‌دستی فولاد استعداد بالایی دارد، تصریح کرد: صنعت فولاد صنعت آبری است اما در مازندران که ما بر روی آب هستیم به این موضوع توجه نشده است.

حسین‌زادگان با اشاره به اینکه مقدمات مکاتبات لازم در این زمینه انجام شده است حتی با ریاست مجلس هم مکاتباتی انجام گرفت؛ افزود: صنایع می‌تواند در غرب مازندران با ایجاد اشتغال مشکل بیکاری را حل کند.

وی با اعلام اینکه مناطقی که از مازندران منطقه حفاظت شده البرز مرکزی نیستند، خاطر نشان کرد: در بخش معدن در غرب و استان معادن ارزشمندی وجود دارد باید از این ظرفیت استفاده مناسب را ببریم و ساز و کار مناسبی برای آن تعریف کنیم که به آن توسعه پایدار که از آن حرف می‌زنیم برسیم.

حسین‌زادگان با اشاره به اینکه باید جلوی برخی از آلودگی‌های احتمالی در حوزه زیست‌محیطی را در بخش معادن و صنایع گرفت، اظهار کرد: پسماند مشکلی است که  مردم چند سالی با آن دست به گریبان هستند کمک کنید تا از کنار تولید کالاهای آلاینده عوارضی دریافت شود تا برای بحث حل مشکل اقدام شود شاید این موضوع برای همیشه حل شود.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.