با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

به خاطر اینکه گفتم داوری محترمانه باشد جریمه شدم

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: من فقط به دلیل اینکه خواهش کردم داوری‌ها محترم باشد، جریمه شدم اما آقایان خودشان بازی ما با فولاد را آنالیز کنند.

منتشر شده

در

برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری پیش از بازی با استقلال خوزستان گفت:وارد این بازی می شویم که ببریم، از این نقش فرار نمی کنیم.ولی هفته قبل پدیده بازی سختی با این تیم داشت و به سختی آنها را برد.‌آنها فردا چیزی برای از دست دادن ندارند و با تمام توان بازی می کنند.جوانان خوبی دارند سه چهار بازیکن ۱۸ و ۱۹ ساله در استقلال خوزستان بازی می کنند که به تیم شان شادابی می دهند، ما هم فقط هدف مان برد است.

*شکست ما را متزلزل نمی‌کند

برانکو گفت: ما به فولاد باختیم اما شکست ما را متزلزل نمی‌کند.بلکه بیشتر از همیشه با انگیزه به میدان می‌رویم.در بازی فردا انصاری؛‌ ماهینی و آدام را نداریم و نوراللهی هم محروم است. در مورد ربیع‌خواه هم نمی‌خواهیم ریسک کنیم و بقیه آماده هستند و برای رسیدن به ترکیب اصلی رقابت می‌کنند.

*به خاطر اینکه گفتم داوری محترمانه باشد جریمه شدم

وی در مورد اشتباهات داوران گفت:‌من اعلام می‌کنم اینکه از فشاری که روی شانه‌ ماست شانه خالی نمی‌کنیم و هدفمان قهرمانی است.همواره هم گفته‌ایم که خواهان داوری محترمانه هستیم. تیم‌ها در دیدار با ما به گونه‌ای متفاوت بازی می‌کنند. من فقط به دلیل اینکه خواهش کردم داوری‌ها محترم باشد، جریمه شدم اما آقایان خودشان بازی با فولاد ما را آنالیز کنند. من حرف دیگری نمی‌زنم.

* در یک بازی داور عالی بود کم مانده بود او را سنگباران کنند

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس  افزود: بازی یک دقیقه زودتر تمام شد حالا در مورد پنالتی پیکان و گل اول سپاهان نمی‌خواهم حرف بزنم. با این حال باز هم به دنبال توجیه و بهانه نیستیم و اگر از شانس‌های گلزنی‌مان استفاده می‌کردیم داستان فرق می‌کرد. خودتان شاهدید داوران چگونه سوت می‌زنند. در یک بازی داور عالی کار کرد، کم مانده بود او را سنگباران کنند.

*توضیحات مدیر رسانه ای پرسپولیس و تاکید بر استفاده از VAR

به گزارش فارس، پندار خمارلو مدیر رسانه‌ای پرسپولیس در این لحظه اظهار داشت: باشگاه پرسپولیس همچنان خواهان استفاده از کمک داور ویدئویی است. فریدون اصفهانیان اعلام کرده این فصل را فراموش کنید اما ما فراموش نمی‌کنیم و خواهان استفاده از کمک داور ویدئویی هستیم. ما حق‌مان را می‌خواهیم. به دنبال شلوغ بازی نیستیم و از راه منطقی دنبال حق و حقوق‌مان هستیم. اگر اشباهات داوری به ضرر ما نبود برای چهارمین سال قهرمان می‌شدیم. اگر فقط یکی از اشتباهات داوری در آن بازی به ضررمان نبود چهارمین قهرمانی‌مان را جشن می‌گرفتیم. اکنون هم خواهان استفاده از کمک داور ویدئویی هستیم.

*کدام تیم در روزهای فیفا مجبور شد بدون ملی پوشانش بازی کند؟

به گزارش فارس،‌برانکو در ادامه صحبت‌های خمارلو گفت: خودتان داوری‌ها را آنالیز کردید تمام مسابقات و نتایج آن را دیده‌اید. پرسپولیس بیشتر از همه تیم‌ها از داوری ضرر کرده است. به من بگویید کدام تیم در روزهای فیفا مجبور شد بدون ملی‌پوشانش بازی کند؟ من به شما می‌گویم پرسپولیس بدون ملی‌پوشانش مقابل پیکان بازی کرد. در دو بازی جام حذفی بدون ملی‌پوشانمان بازی کردیم. من این مسئله را قبول کردم چون چاره‌ای دیگر نداشتیم. زمان دیگری را برای مسابقات نداشتیم. نسبت به تیم‌های دیگر شرایط ما بغرنج بود.

* با وجود اشتباهات در بازی با فولاد باز تیم برتر بودیم

وی در مورد اینکه چرا از ترابی به عنوان مهاجم استفاده می‌کنید اما او در کناره‌ها بهتر بازی می‌کند، گفت: ترابی را به این خاطر جذب کردیم که در هر وضعیتی کار خودش را خوب انجام می‌دهد. هم در فضای کوچک هم در فضای بزرگتر. در حال حاضر از 4 بازیکن جدید در تیم استفاده می‌کنیم. نادری، ترابی، سروش بازیکنان جدید ما هستند. اما اینها تا با وضعیت تیم تطبیق پیدا کنند به زمان نیاز دارند. در بازی با اهواز هم اشتباهاتی داشتیم. با وجود همین اشتباهات هم تیم برتر بودیم. 68 درصد مالکیت توپ داشتیم. 16 شوت به سمت دروازه زدیم. 80 درصد در پاس دادن دقت داشتیم و 5-6 موقعیت گلزنی به دست آوردیم که آنها را استفاده نکردیم و این مشکل ماست.

* انتظار دارم برای ترابی و نادری و بقیه صبور باشند

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس افزود:‌نه تنها ترابی بلکه همه بازیکنانم را طوری آماده می‌کنم که در دو پست بازی کنند. از همه انتظار دارم که هم برای ترابی هم برای نادری و بقیه صبور باشیم تا آنها به فرم خوب‌شان برسند. طبیعی است تیم‌هایی که مقابل ما بازی می‌کنند انگیزه بسیاری زیادی دارند. 6-7 موقعیت گل مقابل فولاد داشتیم که از دست دادیم. در نهایت به فولاد باختیم اما هیچ وقت مقابل فولاد اینقدر خوب بازی نکردیم و موقعیت گلزنی ایجاد نکرده بودیم. بازی در اهواز همیشه مشکل است. بازی سختی بود.

* بیشترین ضرر را از داوری ها کردیم اما گله ای نداریم!

برانکو در مورد اینکه هواداران شما می‌خواهند کمپین پرچم سفید به راه بیندازند و به فیفا و AFC شکایت کنند، گفت: قبلا هم گفته‌ام مدام تکرار می‌کنند که قرار است ما قهرمان شویم و ما را قهرمان کنند. اما همانطور که گفتم تنها تیمی هستیم که بیشتر از همه از داوری ضرر کرده‌ایم. با این حال هیچ گله‌ای نداریم.

* فشردگی مسابقات باعث مصدومیت انصاری و ماهینی شد

وی در مورد علت فشردگی بازی‌های پرسپولیس اگفت:‌طبیعی است که این عادلانه نیست. همین فشردگی مسابقات باعث شد انصاری و ماهینی محروم شوند زیرا زمانی برای ریکاوری نداشتیم.

* اعتراض خمارلو به اینکه چرا کسی به تیم ذوب‌آهن نگفت حکومتی و رانتی؟!

پندار خمارلو مدیر رسانه‌ای پرسپولیس در اینجا توضیحاتی ارائه کرد وگفت:‌شما رسانه‌ها بپرسید دلیل فشردگی این بازی‌ها چیست. آیا جام جهانی و جام‌ ملت‌ها در پیش است؟ این فشردگی به هیچ عنوان منصفانه نیست. ما باید بعد از بازی با برنده پلی‌آف پاختاکور به قائم شهر برویم و می‌دانید که با هواپیما هم نمی‌توانیم به این شهر برویم زیرا فقط یک پرواز وجود دارد و 7 صبح است و منطقی نیست بازیکنان را 4 صبح به فرودگاه ببریم. از طرفی دیگر به خاطر برد تیم ذوب‌آهن که نماینده ایران در آسیاست به این تیم تبریک می‌گوییم اما چرا وقتی بازی‌های این تیم تعطیل شد هیچ کسی نگفت این تیم حکومتی است یا رانت دارد؟ اکنون هم شما بپرسید دلیل فشردگی بازی‌های پرسپولیس چیست؟

*ما برای قهرمانی تعیین شده‌ایم

به گزارش فارس،‌سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس افزود: همانطور که دیدید قبل از فینال آسیا ما یک بازی سخت با سایپا داشتیم که نخواستیم به تعویق بیفتد. در آن بازی هم داور گل خطای حریف را قبول کرد. فردای آن روز به ژاپن رفتیم. با این اوصاف باز می‌گویم ما برای قهرمانی تعیین شده‌ایم.

* وقتی گفتند نمی توانند برنامه را تغییر دهند خودم را از برج میلاد پایین بیندازم؟

برانکو در مورد اینکه فتاحی می‌گوید برنامه لیگ را با مربیان از جمله خود شما هماهنگ کرده و اگر اینگونه است چرا اعتراض می‌کنید، گفت: ناراحتی من از این است که می‌دانید چگونه برنامه را با ما توافق کردند؟ به ما گفتند این برنامه است و طوری دیگری نمی‌شود آن را تغییر داد. بعد می‌گویم آیا می‌شود آن را تغییر دهید می‌گویند نه. خب ما باید چه کنیم؟ باید بروم و خودم را از برج میلاد پایین بیندازم. یک مسئله دیگر هم بگویم اینکه بازی با سپیدرود را من امضا دادم که بازی کنیم زیرا طور دیگری نمی‌شد.

* ابهام در مورد تمدید قرارداد بشار رسن

وی در مورد اینکه ظاهرا بشار رسن برای تمدید قرارداد با پرسپولیس به توافق نرسیده گفت: شما این اطلاعات را از کجا آورده‌اید؟! که خبرنگار گفت خود شما گفته‌اید. در این لحظه پندار خمارلو گفت من این حرف‌ها را زدم نه آقای برانکو. قرار بود بشار تمدید کند و در زمان گرشاسبی و عرب جلساتی با مدیر برنامه‌هایش داشتیم و دفعه بعد هم از طریق رسانه‌ها مدیر برنامه‌هایش را دعوت می‌کنیم تا نگوید دعوتم نکردند. خود بشار می‌تواند بگوید به دفتر آقای عرب آمده است. این مسائل هم دیگر بحث‌های خصوصی است.

به گزارش فارس، خمارلو در پاسخ به سؤال خبرنگاری که پرسید هواداران از شما انتقاد کردند و چرا باشگاه موضع منفعلانه نسبت به این مسائل دارد، عنوان کرد: این بحث شخصی خودم بود هواداران صاحب اصلی باشگاه هستند و شاید به تعبیر آنها من به خوبی به باشگاه خدمت نکردم. اما باشگاه ما دولتی است و در ساختار خودش حرکت می‌کند. شاید هم برخی اقدامات را اطلاع‌رسانی نکرده‌ایم و یا پست نگذاشته‌ایم اما کار در باشگاه اینطور نیست که بخواهیم در اینستاگرام پست بگذاریم. حق با هواداران است آنها همیشه هستند و ما چند صباحی می‌مانیم و می‌رویم اما خود باشگاه هم در این مورد موضع گرفت. عرب مدیرعامل باشگاه صحبت کرد، من صحبت کردم و باز هم تاکید می‌کنم خواهان استفاده از کمک داور ویدئویی هستیم تا اگر بر فرض در آفساید گل زدیم حق تیم حریف ضایع نشود. البته ما از این خوش شانسی‌ها هیچ و قت نداشتیم.

*شاید به همه نامه های ما پاسخ داده نشود

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد اینکه نتیجه این اقدامات چه شد، گفت:‌باشگاه ما دولتی است اما اگر بحث باشگاه خصوصی هم باشد باید مسئولان به آن پاسخ بدهند. سازمان لیگ برگزار کننده مسابقات است. شاید به همه نامه‌های ما پاسخ داده نشود ولی گفته می‌شود آقای عرب و تاج با هم جلسه گذاشتند.

برانکو در مورد اینکه برخی پیشکسوتان هواداران را تحت فشار قرار دادند تا به باشگاه بگوید مقابل فدراسیون و سازمان لیگ ایستادگی کنند، گفت:‌نمی‌دانم چه جوابی به سؤال شما بگویم هر کسی نظر خاص خود را دارد و واکنش خاص خودش را دارد. همین چند دقیقه پیش همکارتان چند سؤال پرسید. رسانه‌ها کجا هستند؟ از رسانه‌ها بپرسید حق اطلاع‌رسانی دارید. این خیلی ساده است.

* نمیدانم چه جوابی برای برگزاری دربی در نوروز بدهم

وی در مورد اینکه درخواست تغییر زمان بازی‌ها را داده یا نه،؛ گفت: وقتی نداریم. ما هر 4 روز یک بار بازی داریم. این برنامه تا نوروز است. آخرین بازی ما 24 اسفند است. 14 روز بازی‌ها تعطیل است و بلافاصله با استقلال بازی داریم که این وقفه هم به خاطر تیم ملی است و روزهای فیفا که استراحت داده‌اند.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد اینکه آیا با برگزاری دربی در نوروز موافقید یا نه، گفت: نمی‌دانم چه جوابی بدهم. برنامه اینگونه است. ملی‌پوشان مستقیما از تیم ملی به دربی می‌آیند و ما هر 4 روز یک بار بازی داریم.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.